15 Yıllık

Sektörel Tecrübe

Hakkımızda

Avaks Laboratuvar olarak, deneyim ve bilgi gerektiren yöntemlerin kullanıldığı ‘Yaşam Bilimleri – Biyoteknoloji Araştırma’ alanında ihtiyaç duyulan laboratuvar sarf-kimyasal-plastik malzemeler ve laboratuvar cihazlarının yurtdışı /yurtiçi tedariği ile hizmetlerini sağlamak üzere Ankara merkez ofisimiz olarak faaliyetlerimize başladık.

15 yıllık sektörel tecrübeye sahip kurucu ortaklarımız, yöneticilerimiz ve alanında eğitimli  satış- pazarlama ve teknik servis destek kadromuz ile güçlü altyapıya sahibiz.  İşimizin sadece ürün satmak olmadığını, bilginin işimizin en büyük parçası olduğunu farkındayız. Bu nedenle altyapımızı sürekli  güçlendirmek için satışını yaptığımız markaların ürünlerinin, deneysel yöntemlerdeki yeniliklerin ve gelişen laboratuvar sistemlerinin detaylı eğitimlerine tüm ekip olarak katılmakta ve yakından takip etmekteyiz. Edindiğimiz güncel bilgiler ışığında laboratuvardaki ihtiyaçlarınıza yönelik en doğru ve etkin ürünleri sunmak ve bu ürünleri en hızlı şekilde sizlere ulaştırmak önceliğimizdir.

Firmamız tarafından tedariği sağlanan geniş ürün yelpazemizdeki sarf-kimyasal-plastik malzemelerini ve laboratuvar cihazlarını tüm Türkiye’deki Üniversite Araştırma Laboratuvarları -Kamu Kurumu Laboratuvarları-İlaç Firmaları- Çevre Laboratuvarları – Özel Ar-Ge Araştırma laboratuvarlarına ulaştırmak için profesyonel satış-pazarlama organizasyonuna sahibiz. İş birliği yaptığımız bölgesel bayi firmalarımız, bölge sorumlusu ekip arkadaşlarımız ve direkt merkez ofisimizdeki yetkili satış ekibimiz aracılığıyla satış/satış sonrası hizmetlerimizi hızlı bir şekilde sürdürmekteyiz.

Firmamızın sürdürülebilir kaliteden ve güvenden ödün vermeden sahip olduğu tedarik zincirinde, kalite yönetim sürecinden geçmiş, belgelendirilmiş, yenilikçi teknolojiye sahip, bilimsel çalışmalarda güvenilirliği kanıtlanmış üstün nitelikli ürünlere sahip dünyanın en önde gelen üretici firmaları ile yerli olarak Ülkemizde üretim yapan, sektörümüze ve ülkemize üretim sektöründe yer alarak katma değer yaratan üretici firmalar yer almaktadır.

Sahip olduğumuz eğitimli uzman ekibimiz ve yenilikçi, teknolojiyi yakından takip eden, rekabetçi çözüm ortaklarımızla;

Üniversite- Kamu Kurumu-Özel Ar-Ge Araştırma / Yaşam Bilimleri Araştırma Laboratuvarlarındaki

> Moleküler Biyoloji ve Genetik yöntemler için tüm ürünler;

PCR ve qPCR sarf mazlemeleri (Taq DNA Polymerase, Master Mix,dNTP,Primer,ladder,buffer, agarose gel, loading dye, DNA/RNA İzolasyon Kitleri gibi sarf  malzemeler ile plastik ürünler; pipet uçları, tüpler, saklama kutuları,şişler vs. )

Cihazları (Thermal Cycler, qPCR, Derin Dondurucu, Class II Biosafety Cabinets , Jel Görüntüleme, Elektroforez Sistemleri, Power Supply, Otomatik Pipet, Vortex, Su Banyosu,Karıştırıcı , PCR Kabini,vs.)

> Hücre Kültürü Araştırma yöntemleri için tüm ürünler;

Plastik Sarf ve Kimyasal Malzemeler (Besiyerleri, Tampon ve Tuzlar, Antibiyotikler, Flasklar, petriler, cryovialler, lam-lameller, Pipet uçları, mikroskop boyaları, hücre hatları vs.)

Cihazları (Hücre görüntüleme sistemleri, mikroskoplar, CO2 inkübatörler, Biyolojik Güvenlik Kabinler, PH Metre,Hassas Terazi vs.)

> Proteomik / Westren Blot Araştırma yöntemleri için tüm ürünler;

Reaktif ve Kimyasal Malzemeler (protein ölçüm kitleri, protein izolasyon kitleri, antikorlar, antikor üretimi ve saflaştırma, Crosslinking, ECL görüntüleme, Peptidler, membranlar, konsantratörler, diyaliz, tuzsuzlaştırma, buffer, ladder, görüntüleme reagent, westren blot için gerekli kimyasallar vs.)

Cihazları (Elektroforez Sistemleri, Güç kaynağı, Blotlama sistemleri, Jel Görüntüleme ve Analiz sistemleri, Transfer sistemleri vs.)

> ELISA yöntemleri için tüm ürünler;

Sarf Malzemeler (ELISA kitleri, antikorlar, kimyasallar vs.)

Cihazlar (Mikroplaka Okuyucu, Mikroplaka Yıkayıcı, Otomatik Pipetler, Karıştırıcı, Çeker Ocak vs.)

> Mikrobiyolojik yöntemleri için tüm ürünler;

Plastik ve Sarf Malzemeler (Plastik ve cam petriler, Antibiyotik E-Test ve Diskleri, Ekim ürünleri, inkübasyon malzemeleri, Suşlar, vs.)

Cihazlar (İnkübatörler, orbital çalkalayıcılar, otomatik pipetler, Güvenlik Kabinleri, Kurutma Fırınları vs.)

Bu yöntemler başta olmak üzere genel laboratuvar cihazları, kimyasalları ve plastik malzemeleri tedariği yapmaktayız.

Avaks Laboratuvar olarak satışını yaptığımız;

  •  Sarf malzemelerin gerekli taşıma, saklama koşullarına uygun, raf ömürleri göz önünde bulundurularak tedariği ve teslimatı sağlanmaktadır. Yurtdışıdan Türkiye’ye getirdiğimiz soğuk zincir ürünlerin, nakliyesinde, depolanmasında ve son kullanıcıya ulaştırılmasında uyulması/sağlanması gereken soğuk zincir kurallarına birebir uyulmakta ve takibi yapılmaktadır. Bunun için depolarımızda gerekli donanım ve cihazlarımız mevcut olup sürekli kontrolleri sağlanmaktadır.
  • Laboratuvar cihazları üretici çözüm ortaklarımızın vermiş olduğu yasal garanti süresi içerisinde fabrikasyon ve işçilik hatalarına karşı garantilidir. Garanti süresi bittiğinde yetkili servis departmanımız tarafından gerekli hizmet verilmeye devam edilmektedir.

Sağlamış olduğumuz tüm cihaz ve sarf malzemelerin üretim standartlarına uygunluğu belgelenmiş, kalite kontrol çalışmaları yapılmış ve sertifikalandırılmış olup CE belgesine sahiptir. Sizler tarafından kabul gören çalışmalarımız sonucunda satış yaptığımız ürünlere yeni ürünler eklemek, ihtiyaçlarınızın tamamına cevap verebilmek için gelişen teknolojiyi ve sektörel gelişmeleri yakından takip etmekteyiz.

Kaliteden öndün vermeden, sürdürülebilir, güvene dayalı, etik, şeffaf, çözüm odaklı, etkin, yenilikçi ve tüm ihtiyaçlarınızı ilk seferinde ve her seferinde tam zamanında karşılamak şirket kültürümüzün temelidir. Avaks Laboratuvar olarak, çalışmalarınıza katkı sağlamak, çözüm üretmek ve bu yolda birlikte yürümek önceliğimizdir. Bilimin ışığında, bilim insanın yanında.

Avaks Laboratuvar Ürünleri İthalat İhracat Ltd.Şti